Ogólnopolska Prezentacja Projektów Młodzieżowych to wydarzenie organizowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej od dwudziestu lat. Od zawsze było wielkim świętem dla uczestników i uczestniczek naszych programów, którzy przyjeżdżali do Warszawy, aby w Zamku Królewskim zaprezentować efekty swojej pracy. W tym roku, choć spotkania na większą skalę są niemożliwe - nie chcemy rezygnować z okazji usłyszenia i zobaczenia Was -  zmieniamy nieco formułę i przenosimy wydarzenie do świata online.

Tegoroczny, wyjątkowy OPPM online jest świętem uczniów, uczennic, nauczycieli,nauczycielek, wszystkich tych osób, które mimo ciężkich warunków szukają pomysłów i inspiracji do ciekawego, aktywnego i angażującego uczenia (się). Prezentacja Projektów Młodzieżowych jest okazją do spotkania i rozmowy z osobami, które realizowały projekty edukacyjne - w specjalnie zaprojektowanych i moderowanych wirtualnych pokojach - przyjrzymy się temu co się udało a co było wyzwaniem.

Nie zabraknie webinarów, które będą okazją do poznania różnych perspektyw, zdobycia nowej wiedzy, inspirujących podróży w głąb siebie, świeżego przyjrzenia się temu co nas otacza i poznania innych osób, które chcą zmieniać.  

OPPM online to przestrzeń do spotkania i rozmowy o tym jak ważne jest zaangażowanie i współpraca w działaniach edukacyjnych, ale to także czas wzmocnienia, podziękowania i docenienia dla uczniów, uczennic, nauczycieli, nauczycielek, wszystkich tych osób, które wychodzą z edukacją poza formalne ramy.