XVI OPPM już 9 czerwca

Czy fizyka może ciekawić? Czym jest półka zdrowej żywności? Jak ciekawie opowiedzieć historię miejsca w którym się mieszka? Dlaczego różnorodność biologiczna jest taka ważna? Jak szukać sojuszników i sojuszniczki dla swoich działań? Jak wspólnie podejmować decyzje w szkole? Dlaczego warto uczyć się programowania?

Na te wszystkie pytania otrzymamy odpowiedź podczas XVI Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych, która odbędzie się 9 czerwca 2015 roku. Wydarzenie będzie miało miejsce w Arkadach Kubickiego w Zamku Królewskiego w godzinach 10.30 do 15.00. Młodzież z niemal 90 szkół z całej Polski w formie targów projektów zaprezentuje wyniki swojej pracy przy realizacji projektów związanych z: kulturą, historią, środowiskiem naturalnym, naukami ścisłymi, społeczeństwem obywatelskim, nowymi mediami, edukacją globalną.
Będzie to dzień pełen inspiracji dla wszystkich obecnych. W wydarzeniu weźmie udział ok. 500 osób z całej Polski, eksperci i ekspertki, goście i gościnie, związani z edukacją i działaniami społecznymi. OPPM obfituje w aktywności mające na celu integrację uczestników i uczestniczek. W tym roku naszą uwagę skupiamy na działaniach z pogranicza recycling art – młodzież będzie budować instalacje słowne z kartonów. Co jest dla nas ważne? W jaki sposób widzimy naszą przyszłość? Dlaczego warto być aktywnym społecznie? Na te i inne pytania dotyczące wartości odpowiedzą uczestnicy i uczestniczki wydarzenia.

– Młodzi ludzie w sposób naturalny interesują się tym, co ich otacza.  W środowisku, w którym funkcjonują, natrafiają na rzeczy, które chcieliby zmienić na lepsze. Jeśli nie stworzy się im warunków, w których będą mogli zareagować, przyjmą postawę wyuczonej bezradności w dalszym życiu. Ale jeśli pozwoli się młodzieży rozwiązywać rzeczywiste problemy, które są dla niej zarówno ciekawe jak i ważne,  to da się jej świetną lekcję obywatelskości w praktyce. Ogólnopolska Prezentacja Projektów Młodzieżowych jest szansą dla kilkuset młodych ludzi z całej Polski na pokazanie, że taka ,,żywa lekcja obywatelskości” może przynieść pozytywne efekty – nie tylko dla samej młodzieży, ale też dla jej najbliższego otoczenia – podkreśla Jacek Strzemieczny, prezes CEO.

Wydarzenie ma formę otwartą. Zależy nam na promowaniu wartościowych projektów realizowanych corocznie przez grupy uczniowskie związane z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Chcemy promować młodzież aktywną oraz zapobiegać powstawaniu stereotypów na temat młodych ludzi, jako osób niezaangażowanych w rozwój społeczeństwa obywatelskiego. Mamy cudowną, kreatywną i pomysłową młodzież!

Wstęp na wydarzenie jest wolny, nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Joanna Gus

Załączone dokumenty: 
  1. 1. Harmonogram oppm.pdf (0B)