Program OPPM - nowa formuła

Tegoroczny OPPM online przygotowujemy tak, by był dostosowany do realiów świata wirtualnego. Dlatego będzie on miał inną formułę niż ta, którą wypracowaliśmy przez lata, spotykając się w Warszawie na Zamku Królewskim. 

Co roku najważniejszą częścią wydarzenia były prezentacje projektów młodzieżowych. W nowej formule także nie zabraknie Podsumowania Projektów, choć odbędzie się ono w innej formie. Spotkamy się w podgrupach na moderowanej rozmowie o najważniejszych rzeczach, których nauczyliśmy się i doświadczyliśmy podczas wspólnej pracy. W uporządkowaniu rozmowy pomogą nam grafiki, które przygotowują zespoły projektowe i dołączają do formularza rejestracyjnego.

Ważną częścią programu OPPM online są webinary, do uczestnictwa w których zachęcamy zarówno nauczycieli i nauczycielki jak i uczniów i uczennice. Wśród tematów, które poruszymy, znajdzie się wystąpienie Justyny Sucheckiej, dziennikarki i pisarki “Młodzi zmieniają świat”, opowieść o “Puszczy Białowieskiej. Ostatnim Lesie”, do której zaprosi nas Adam Wajrak, dziennikarz i przyrodnik a także spotkanie z Anną Książek, podróżniczką dookoła świata o tym, że “Każdy może zmieniać świat”.

Część aktywności przygotowaliśmy specjalnie dla nauczycielek i nauczycieli. Zaprosimy Was do wysłuchania podcastu “We własnym pokoju” - rozmowy z Natalią de Barbaro o spotkaniu ze samym sobą oraz dbaniu o swój dobrostan. Będzie też możliwość porozmawiania z koordynato(r)kami programów CEO o tym “Co nowego w CEO po wakacjach” a także udziału w swobodnej rozmowie dla chętnych “Spotkajmy się na kawie”.

Specjalnie dla młodzieży przygotowaliśmy interaktywną grę “Chcemy mieć wpływ”. Rozwiązując poszczególne zadania, uczniowie i uczennice będą odkrywali kolejne inspiracje do tego, jak zmieniać świat na lepsze. 

Po wiecej szczegółów zachęcamy do zapoznania się z programem dostępnym w odpowedniej zakładce. Każdy zarejestrowany uczestnik/czka otrzymaja od nas szczegółowe instrukcje dotyczące narzędzi z jakich będziemy korzystać wraz z odpowiednimi linkami do wydarzeń.

Do zobaczenia już wkrótce!