OPPM 2017 - zapraszamy do udziału!

Jak młodzi mogą kreatywnie współpracować z urzędem? Czym jest półka zdrowej żywności? Jak uczniowie i uczennice mogą walczyć ze smogiem w swojej miejscowości? Jak ciekawie opowiedzieć historię miejsca w którym się mieszka? Dlaczego różnorodność biologiczna jest taka ważna? Jak szukać sojuszników i sojuszniczki dla swoich działań? Jak wspólnie podejmować decyzje w szkole? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie podczas Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych, która odbędzie się we wtorek 13 czerwca 2017 r. w Zamku Królewskim w Warszawie.

Będziemy świętować, dzielić się doświadczeniami i efektami projektów realizowanych przez uczniów i uczennice. Wierzymy, że będzie to dzień pełen inspiracji dla wszystkich obecnych. W wydarzeniu weźmie udział ok. 400 osób z całej Polski, eksperci/ekspertki, goście/gościnie związani z edukacją i działaniami społecznymi, animatorzy/animatorki oraz media. To wyjątkowe wydarzenie podsumowujące rok pracy uczestniczek i uczestników programów CEO z całej Polski. W zabytkowej przestrzeni Arkad Kubickiego, będziemy wymieniać się doświadczeniami, rozmawiać z ekspertami, osobami zaangażowanymi w sprawy publiczne, uczestniczyć w  kreatywnych warsztatach i dobrze się bawić.

Jeśli braliście udział w roku szkolnym 2016/17 w jednym z programów CEO - nie czekaj, wypełnij FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY do 7 maja!

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ?

Zespoły składające się z 4 uczniów/uczennic wraz z opiekunką/opiekunem grupy projektowej, którzy w roku szkolnym 2016/17 zrealizowali projekt uczniowski w ramach jednego z programów Fundacji CEO  (m.in. Młody Obywatel, Szkoła Demokracji, PoczytajMY, Rozmawiajmy o uchodźcach, Weź Oddech, Ochotnicy warszawscy i inne). Aby zgłosić swój zespół, należy do dnia 7 maja 2017 roku wypełnić formularz zgłoszeniowy. W formularzu powinien znaleźć się opis zrealizowanego przez Was w obecnym roku szkolnym, lub będącego w trakcie realizacji, projektu, a także pomysł na jego prezentację podczas OPPM.

Co będzie szczególnie brane pod uwagę w ocenie zgłoszeń:

- projekt był dziełem uczniów i uczennic oraz odpowiadał na ich potrzeby;

- projekt miał jasno określony cel, harmonogram i podział zadań;

- do współpracy w projekcie byli zaangażowani sojuszniczy i sojuszniczki ze społeczności lokalnej (w przypadku programu Młody Obywatel);

- pomysł na aktywną prezentację działania na stoisku podczas OPPM;

Udział w prezentacji jest bezpłatny (oferujemy stoisko, dostęp do prądu, poczęstunek, udział w działaniach towarzyszących).

Zespoły z programów Młody Obywatel oraz Rozmawiajmy o uchodźcach mają zagwarantowany zwrot kosztów dojazdu do Warszawy. Takiego zwrotu nie możemy zagwarantować zespołom z innych programów.

Jak zawsze, nie zabraknie atrakcji! Serdecznie zapraszamy przede wszystkim na:

  • uroczyste otwarcie OPPM w Sali Wielkiej Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie,
  • ciekawe prezentacje projektów realizowanych przez uczennice i uczniów z całej Polski,
  • rozmowy z ekspertkami i ekspertami – osobami z dużą wiedzą o tematyce projektowej,
  • twórcze działania edukacyjne i integracyjne,
  • niespodzianki!

Do udziału w OPPM chcielibyśmy zaprosimy ok. 50 zespołów uczniowskich.

FORMULARZ REJESTRACJI

Do 15 maja 2017 dokonamy wyboru zgłoszonych zespołów i poinformujemy je mailowo o zakwalifikowaniu do udziału w OPPM. Jednocześnie zespoły otrzymają dalsze instrukcje dotyczące przygotowania się do prezentacji.

Pytania dotyczące prezentacji prosimy kierować do Michała Tragarza

e-mail:  michal.tragarz@ceo.org.pl, tel. (22) 825-05-50 wew.214