Jak było na OPPM 2015

Na stoiskach zespołów odwiedzający Ogólnopolską Prezentację Projektów Młodzieżowych mogli dowiedzieć się m.in.: Jakie były sposoby szybkiej komunikacji przed erą telefonów komórkowych? Dlaczego warto poznawać historię własnej miejscowości albo szkoły i czego można się w ten sposób dowiedzieć? Jak zrobić ciekawą grę miejską opartą na realiach małej miejscowości? Jak przekonać mieszkańców, że malunek na murze może być sztuką, a nie dewastowaniem? Jak pozyskać do swoich działań sojuszników? Jak rozmawiać z władzami? Jak połączyć zabawę z poznawaniem swojej okolicy? Jak zachęcić społeczność lokalną do działań ekologicznych?

Prezentacja w Arkadach Kubickiego przyciągnęła wielu odwiedzających. Była okazją dla młodych ludzi do poznania działań innych aktywnych osób z całej Polski. Stoiska były bardzo kolorowe, na każdym czekały na gości różne atrakcje i niespodzianki. Nie sposób było się nudzić. Wspaniale było patrzeć na uśmiechnięte buzie dzieciaków i słuchać jak z pasją opowiadają o swoich działaniach.

Dodatkowo grupy złożone z czterech zespołów brały udział w animacjach i wymyślały hasła związane z ważnymi dla nich wartościami. Ustalone hasła następnie układali z pudeł, na których wymalowane były litery i pozowali z nimi do zdjęcia. Wszyscy uczestniczący w tych aktywnościach świetnie się bawili, co widać na zdjęciach.

Ogólnopolska Prezentacja Projektów Młodzieżowych była organizowana przez CEO już po raz szesnasty. Wydarzenie zostało wsparte finansowo przez Fundację BGK. Jako CEO robimy to, ponieważ zależy nam na promowaniu wartościowych projektów, aktywnych i zaangażowanych postaw obywatelskich oraz budowaniu kapitału społecznego. Podczas Prezentacji było widać, że to się udaje i bardzo nas to cieszy. Już nie możemy się doczekać przyszłorocznego spotkania. Do zobaczenia!

Tomasz Kwietniewski